تبلیغات
دانلود بهترین آهنگها The Best Music - Antonio Vivaldi - The Four Seasons - Spring
پیغام مدیر

ورود شما را به این سایت خوش آمد عرض میکنم امیدوارم مطالب این سایت مورد استفاده شما قرار گیرد در نظر سنجیهای زیر شركت كنید.

نظرسنجی
ساعت و تاریخ

امکانات سایت

این سایت را صفحه خانگی خود كنید !    به مدیر سایت ایمیل بزنید !    این سایت را به لیست علاقه مندی های خود اضافه كنید !

 

آدرسهای ورودی سایت

www.daryaenoor.com

آمار و اطلاعات
امروز :

بازدید های امروز :

بازدید های دیروز :

كل بازدیدها :

كل مطالب :

تنها صداست كه می ماند

اثر بسیار زیبا . به یاد ماندنی " The Four Seasons " با آهنگسازی ، آهنگساز بزرگ

Antonio Vivaldi

( همراه با بیوگرافی این هنرمند بزرگ )

آنتونیو لوچیو ویوالدی مشهور به کشیش مو قرمز ، ویلنیست و آهنگساز مشهور عصر باروک بود که در سال 1678 در ونیز متولد شد، پدر او یک نوازنده ماهر در ویلن بود. او برای فراگیری علوم مذهبی و در نهایت کشیش شدن به یکی از مدارس مذهبی فرستاده شد، مدتی درس خواند اما حاضر نشد این کار را ادامه دهد، او ادعا می کرد که مشکلی در قفسه سینه خود دارد و این باعث می شود که اغلب گلودرد و ... داشته باشد.
بسیاری مدعی هستند که او تمارض میکرد و اصلا بیماری خاصی نداشت و برای همین بود که به اجبار اطرافیان بالاخره مجبور شد که کشیش شود، او در سن بیست سالگی کشیش شد. شاید به این دلیل که در آن زمان برای فردی که در خانواده فقیر زندگی می کند، تنها راه درس خواندن مجانی کشیش شدن بود، ویوالدی به سبب موی قرمزی که داشت به کشیش مو قرمز معروف بود.
در سال 1703 بعنوان نوازنده و معلم ویلن در یک پانسیون (Ospedale) دختران انتخاب شد. ویوالدی بیشتر عمر خود را در این مدرسه گذراند و نیز بسیاری از کارهای زیبای موسیقی خود را آنجا تهیه کرد و دختران این پرورشگاه همواره اولین کسانی بودند که کارهای او را بعنوان تمرین می نواختند. عکس دوم نمایی از یک سالن کنسرت در یک چنین پانسیونی را در زمان ویوالدی نمایش میدهد. همانطور که مشاهده میکند اشراف و نجیب زادگان در سالن نشته اند و دختران در حال اجرای موسیقی می باشند.
تا سال 1709 در Ospedale مشغول بود و هر سال قرار کاری خود را با آنها تمدید می کرد. او بین سالهای 1709 تا 1711 برای یک سالن اپرا بنام Teatro Sant' Angelo کار میکرد. او تا سال 1711 تعدادی سونات و حدود دوازده کنسرتو تهیه کرده بود که توسط ناشری در آمستردام منتشر شده بود.

ویوالدی در مجموع حدود 550 کنسرتو تهیه کرد که از میان آنها حدود 250 مورد از آن برای ویلن بود. او همچنین در موسیقی با صدای انسان (Vocal) مانند اپرا نیز بسیار فعال بود، Vicenza از کاهای اپرایی بسیار معروف وی بود که در سال 1713 تهیه شد. او کارهای بسیاری برای bassoon، ویلن سل، ابوا و فلوت نیز دارد. از جمله افرادی بود که موسیقی برنامه ای را – شاید نا آگاهانه – مطرح کرد، چهارفصل او که بر اساس حال و هوای فصول سال تهیه شده بود از این دسته کارهای وی بودند که در حدود سال 1725 تهیه شد.
از لحاظ سبک کاری ویوالدی به دوران پایانی باروک تعلق دارد یعنی حدودا" سالهای 1680 تا 1750. جالب است بدانید این دوره، دوره پیشرفت های بزگ در علوم ریاضی و فیزیک بود چرا که بزرگانی چون پاسکال، نیوتن و لایبنیتز در این دوران می زیستند و گرایش به سبک جدید در علم رواج داشت و یقینا" دست آورد های باخ بی تاثیر از پیشرفت های علمی آن زمان نبوده است. در هر صورت چیره دستی ویوالدی در نواختن ویلن و زیبایی بیش از حد برخی کارهای او باعث شد تا باخ برخی از کنسرتوهای او را برای سازهای جدید دوباره تنظیم کند.

چهار فصل :

چهار فصل یک ست متشکل از 4 ویلون کنسرتو است که درسال 1723 توسط آنتونیو ویوالدی نوشته شده است .چهار فصل زیباترین اثر ویوالدی و مشهورترین کنسرتوی عصر باروک ** است . متن هر اثر گفته می شود که حکایت از زیبایی های یک فصل دارد مثلا فصل زمستان خاطره برف های نقره ای و تگرگ را در یاد انسان زنده میکند .
کنسرتو ها نخستین بار در سال 1725 به عنوان جزئی از دوازده کنسرتوی دیگر منشر شدند و 4 کنسرتوی اول این اثر را به نام یک فصل نام گذاری کردند . هر چهار اثر با ریتم هارمونی آهسته شروع شده و به تدریج تند میشود . مشهورترین اجرای عصر حاضر این اثر اجرای کنسرت فلارمونیک آلمان و به رهبری هربرت فون کارایان است .

ویرایش شده در - و ساعت -

ارسال شده توسط مهدی در تاریخ‌ 1389/06/12 - 06:40 ب.ظ | نظرات (- -)

چند مطلب اخیر آرشیو شده